Obsah

Zveme vás na konferenci:

26.-27. březen 2020 v Brně

Redakce:

Pro náš dům, z.s.

Dřevařská 14

602 00 Brno

www.pronasdum.cz

www.ospronasdum.cz

Odběr zpravodaje

ČSOB pomáhá s financováním energeticky prospěšných projektů

Pro ČSOB a celou skupinu KBC je životní prostředí a ekologicky šetrný přístup prioritou. Nejen slovy, ale také činy. Proto nefinancují projekty, které významně zatěžují životní prostředí a přispívají k prohlubování klimatické krize. Jejich budovy, například v Praze či Hradci Králové, mohou sloužit jako příklad udržitelného rozvoje.

„Udržitelnost a ekologie jsou součástí všeho, co v ČSOB děláme. Naše ekologické smýšlení také promítáme i do našich ekologických budov a bankovních i pojišťovacích produktů. Podporujeme paperless přístup, elektromobilitu zaměstnanců, svítíme LED zdroji a využíváme obnovitelné zdroje energie. V ochraně životního prostředí tak děláme daleko více, než co je považováno za standard.“ Petr Knapp, vrchní ředitel a člen představenstva ČSOB

Podpora moderní energetiky

 • ČSOB PřestalA financovat projekty rozšiřování a výstavby uhelných elektráren i investice do stávajících elektráren, které spalují uhlí.
 • Podporuje firemní klienty v energeticky úsporných projektech a investicích – zajišťuje zvýhodněné financování od Evropské investiční banky prostřednictvím produktu ČSOB EU Smart Energy Credit a poskytuje příspěvek na zpracování energetických auditů, které jsou součástí požadavků na energetické dotace EU. Financuje program Nová zelená úsporám.
 • Banka je členem Svazu moderní energetiky a podílí se na diskusích o budoucnosti české energetické politiky.

Co dělá pro životní prostředí?

 • Nakupuje elektřinu z obnovitelných zdrojů. Díky modernímu vytápění a chlazení geotermální energií snižuje energetickou náročnost svých poboček a budov.
 • Dlouhodobě pracuje na snižování energetické náročnosti svých poboček a sídel.
 • Soustavně snižuje množství odpadu, používá papír se sníženou gramáží a kancelářské potřeby, jejichž výroba a likvidace nezatěžuje životní prostředí. Zavedli spánkový režim osobních počítačů pro celou jejich skupinu.
 • Snižuje ekologickou stopu omezením jízd služebními vozidly, protože díky moderním technologiím mohou kolegové spolupracovat na dálku. Navíc si zaměstnanci mohou nabít svoje elektromobily přímo v garážích nových budov ČSOB.
 • Přednostně spolupracují s dodavateli, kteří jsou stejně jako ČSOB držiteli certifikátu ISO 14001 potvrzujícího dodržování environmentálních norem.
 • Usilují o to, aby díky biometrickému podpisu bylo co nejvíc klientské dokumentace vedeno jen elektronicky, tím snižují spotřebu kancelářského papíru na minimum.

ČSOB Kampus – centrála s nejvyššími ekologickými standardy

 • V roce 2019 otevřela ČSOB novou budovu centrály v pražských Radlicích, která splňuje ty nejvyšší standardy podle mezinárodní certifikace LEED Platinum.
 • Nová budova je navržena tak, aby dokonale splynula s okolím a je propojena s původní budovou, která také splňuje vysoké ekologické nároky. Na střeše je osázena zelení a zlepšuje tak celkové klima v okolí.
 • Budova je napojena na 177 zemních vrtů, které tvoří největší systém geotermálních čerpadel v Česku. Vrty slouží pro vytápění i klimatizaci i jako zásobárna energie. Budova tak vůbec nepotřebuje klasickou kotelnu.
 • Nová centrála je vybavena systémem řízeného nočního větrání i systémem pro zadržování a používání dešťové vody.